کتاب گریزپا

اثر آلیس مونرو از انتشارات افق - مترجم: شقایق قندهاری-عاشقانه ها

در مجموعه جدید فوق العاده آلیس مونرو، ما داستان هایی در مورد زنان در تمام سنین و شرایط پیدا می کنیم، زندگی آنها با ظرافت و همدلی این نویسنده بی نظیر قابل مقایسه است. فرار از داستان عنوان یک زن جوان است که، اگر چه او فکر می کند که او می خواهد، ناتوان از ترک شوهرش است. در Passion یک دختر کشوری که از طریق یک کار در یک هتل مجاور در دنیای بزرگتر ظاهر می شود، در یک لحظه از بینش خیره کننده، محدودیت ها و دروغ های آن احساسات مرموز را کشف می کند. در داستان نهایی، Powers، یک زن جوان با توانایی خواندن آینده، مجموعه ای از زنجیره ای از حوادث را شامل می شود که همسرش و دوستش در جستجوی مادام العمر از آنچه چنین هدیه واقعا به معنی است و واقعا آی تی.


خرید کتاب گریزپا
جستجوی کتاب گریزپا در گودریدز

معرفی کتاب گریزپا از نگاه کاربران
من طرفدار جدی داستان کوتاه هستم مانند افوریمسوس، من فکر می کنم که آنها از بیان متن خیلی بیشتر از متون طولانی هستند، زیرا نویسنده باید مختصر باشد و تمام ایده ها را در یک متن کوتاه تر بیان کند. هیچ جا برای زاری کردن وجود ندارد در حال حاضر برای مونرو، داستان های کوتاه او با روشنگری، لانگگا تمیز و توسعه یافته است، او ذهن به وضوح سوراخ کردن است. اما این طور نیست، او فاقد آگاهی از نویسندگان بزرگ است، من با این پرولوگ موافق نیستم که داستانهای کوتاه آنها اعتبار دریافت نمی کنند، اما من داستان های کوتاه تر را با زبان پیشرفته تر خواندم. مثال اول کافکا است و او نشان می دهد چرا او کلاسیک با داستان کوتاه تبدیل شد. به نویسندگان جدید تر، مانند گیمان، که موضوعات آنها کاملا متفاوت از هر دو است، به نوبه خود به نوشتن می روند و زبان او تقریبا به اندازه کافکا توسعه نیافته است، اما او بیشتر به صفحات کمتر از مونرو می پردازد. اکنون پیشنهاد من از مونرو shes قادر به نوشتن در مورد هیچ چیز بود و هنوز آن را جالب @. به نظر من صادقانه، او در مورد موضوعات مهم می نویسد، البته برای تبدیل شدن به نویسندگان عاشقانه که به دنبال زندگی روزمره شاعرانه بودند، اما البته از بزرگی (مانند شیلر) یا انگیزه های سورئال (کافکا) استفاده می کنند. زیبایی مونرو این است که داستانها در واقع هر روز است. چیزی که من دوست ندارم این است که او احساسات ناشناخته را بررسی می کند، او شخصیت های بسیار غنی دارد، اما می تواند عمیق تر به آنها نفوذ کند. من مانور را ارزش خواندن می دانم، اما قطعا نباید آن را بخوانم.

مشاهده لینک اصلی
لبخند و مزاحم، مونرو. نقاش تصفیه کننده سرنوشت. بافتن نازک های نازک، که از طریق آن ما همیشه لبه فضایی را که هرگز به طور کامل توصیف نکرده ایم نگاه نمی کنیم. این یک درام خانوادگی مبهم است، شرمنده مخفی سالهاست یا یک آگاهی ساده، ناگهانی و جدید از خود. روایت ملایم، به خوبی درک شده است، که تصورات را افزایش می دهد و همیشه بین گوش دادن ساده به یک داستان و تفکر عمیق، در افکار ناخودآگاه، نیمه راه را می گذارد. مونچولی و ناخوشایند، مونرو، نقاش تصفیه کننده سرنوشت. با این وجود، شما همیشه می توانید لبه پرتگاه را نگاه کنید، هرگز به طور کامل توضیح داده نمی شود. آن را یک درام خانوادگی تیره، یک راز شرم آور برای سال ها یا یک آگاهی ساده، ناگهانی، جدید خودداری کرد. روایت مودب، خوب فکر کردن، که عموم تخیل و همیشه برگ را تا نیمه خواننده بین یک گوش دادن ساده به یک داستان و یک تفکر عمیق تر بر روی نظرات unxpressed.

مشاهده لینک اصلی
شاید این داستان ها در یک پرویز کمی با خود اندیشیده شود، این داستان ها تحسین می شود و نه هر گونه ادبیات کور. اغلب مشاهدات او به نظر می رسد خودسرانه و نه واقعا روشنگری. محدوده خیالی داستان مونروس محدود است و این ثابت می کند که فضیلت خود را به عنوان آنها موفق به اجتناب از آنچه که اغلب برای اعمال ناراحت کننده از ventriloquism فرهنگی است.

مشاهده لینک اصلی
حمایت شده توسط مونرو یک لحظه وجود داشت که رماننویسها واقعا با آن کنار بیایند، اما بعد از یک شکست کوچک، سه اثر بعدی مجذوب جادویی شدند. Tykkäsin.

مشاهده لینک اصلی
من نمی توانم با داستان کوتاهی صحبت کنم، بنابراین ابتدا مراقب بودم، اما من در حال گریستن و ناخوشایند بودم! رونمایی از 8 داستان کوتاه است که همه با انواع مختلف عشق و خیانت در کانادا مقابله می کنند. من معمولا برای خواندن کتابهایی درباره عشق عادت ندارم، اما آلیس مانورو اساسا درباره انسان بودن می نویسد، دور از مجموعه ای از داستان های عشق عاشقانه (و نه چیزی که در مورد آن چیزی اشتباه است)! این داستان ها عمیق ترین قسمت های عشق عاشقانه، عشق خانوادگی، خیانت و عشق ورزیدن را در میان دیگران کشف می کند. در معرفی جاناتان فرانزن (که بعدا در مورد اسپویلرها خواندهام - هیچی وجود ندارد که شما بخواهید این را بخوانید) او توانایی مونروس را برای ضبط یک کل زندگی در عرض 50 صفحه یا کمتر، و آن را مرده است. هیچ کلمه ای هدر نمی رود و با این حال او به قلب موضوع می رسد به طوری که باعث می شود شما احساس می کنید که شما شخصا به خوبی متوجه شخصیت ها ... برای من در این مجموعه برجسته بود فرار، Trespasses، و کلاهبرداری. در مورد طرح های داستان کوتاه، بدون دادن همه چیز، نمی توان گفت خیلی زیاد است، بنابراین فقط باید آن را بخوانید و در مورد اینکه چطور فنجان چای شما را شگفت زده می کنید.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب گریزپا


 کتاب دختری در تعقیب ماه
 کتاب پیش از آنکه بمیرم
 کتاب اعتراف
 کتاب چون دوستت دارم
 کتاب پسرها و عاشق ها
 کتاب عاشق آتش فشان