معرفی کتاب گریزپا

اثر آلیس مونرو از انتشارات افق - مترجم: شقایق قندهاری-عاشقانه ها

ارسال شده توسط ایران کتاب در تاریخ سه شنبه 3 بهمن 1396
In Alice Munro’s superb new collection, we find stories about women of all ages and circumstances, their lives made palpable by the subtlety and empathy of this incomparable writer. The runaway of the title story is a young woman who, though she thinks she wants to, is incapable of leaving her husband. In Passion, a country girl emerging into the larger world via a job in a resort hotel discovers in a single moment of stunning insight the limits and lies of that mysterious emotion. In the final story, Powers, a young woman with the ability to read the future sets off a chain of events that involves her husband-to-be and a friend in a lifelong pursuit of what such a gift really means, and who really has it.


خرید اینترنتی کتاب گریزپا
معرفی کتاب گریزپا
جستجوی کتاب گریزپا در گودریدز

معرفی کتاب گریزپا از نگاه کاربران
من طرفدار جدی داستان کوتاه هستم مانند افوریمسوس، من فکر می کنم که آنها از بیان متن خیلی بیشتر از متون طولانی هستند، زیرا نویسنده باید مختصر باشد و تمام ایده ها را در یک متن کوتاه تر بیان کند. هیچ جا برای زاری کردن وجود ندارد در حال حاضر برای مونرو، داستان های کوتاه او با روشنگری، لانگگا تمیز و توسعه یافته است، او ذهن به وضوح سوراخ کردن است. اما این طور نیست، او فاقد آگاهی از نویسندگان بزرگ است، من با این پرولوگ موافق نیستم که داستانهای کوتاه آنها اعتبار دریافت نمی کنند، اما من داستان های کوتاه تر را با زبان پیشرفته تر خواندم. مثال اول کافکا است و او نشان می دهد چرا او کلاسیک با داستان کوتاه تبدیل شد. به نویسندگان جدید تر، مانند گیمان، که موضوعات آنها کاملا متفاوت از هر دو است، به نوبه خود به نوشتن می روند و زبان او تقریبا به اندازه کافکا توسعه نیافته است، اما او بیشتر به صفحات کمتر از مونرو می پردازد. اکنون پیشنهاد من از مونرو shes قادر به نوشتن در مورد هیچ چیز بود و هنوز آن را جالب @. به نظر من صادقانه، او در مورد موضوعات مهم می نویسد، البته برای تبدیل شدن به نویسندگان عاشقانه که به دنبال زندگی روزمره شاعرانه بودند، اما البته از بزرگی (مانند شیلر) یا انگیزه های سورئال (کافکا) استفاده می کنند. زیبایی مونرو این است که داستانها در واقع هر روز است. چیزی که من دوست ندارم این است که او احساسات ناشناخته را بررسی می کند، او شخصیت های بسیار غنی دارد، اما می تواند عمیق تر به آنها نفوذ کند. من مانور را ارزش خواندن می دانم، اما قطعا نباید آن را بخوانم.

مشاهده لینک اصلی
لبخند و مزاحم، مونرو. نقاش تصفیه کننده سرنوشت. بافتن نازک های نازک، که از طریق آن ما همیشه لبه فضایی را که هرگز به طور کامل توصیف نکرده ایم نگاه نمی کنیم. این یک درام خانوادگی مبهم است، شرمنده مخفی سالهاست یا یک آگاهی ساده، ناگهانی و جدید از خود. روایت ملایم، به خوبی درک شده است، که تصورات را افزایش می دهد و همیشه بین گوش دادن ساده به یک داستان و تفکر عمیق، در افکار ناخودآگاه، نیمه راه را می گذارد. مونچولی و ناخوشایند، مونرو، نقاش تصفیه کننده سرنوشت. با این وجود، شما همیشه می توانید لبه پرتگاه را نگاه کنید، هرگز به طور کامل توضیح داده نمی شود. آن را یک درام خانوادگی تیره، یک راز شرم آور برای سال ها یا یک آگاهی ساده، ناگهانی، جدید خودداری کرد. روایت مودب، خوب فکر کردن، که عموم تخیل و همیشه برگ را تا نیمه خواننده بین یک گوش دادن ساده به یک داستان و یک تفکر عمیق تر بر روی نظرات unxpressed.

مشاهده لینک اصلی
شاید این داستان ها در یک پرویز کمی با خود اندیشیده شود، این داستان ها تحسین می شود و نه هر گونه ادبیات کور. اغلب مشاهدات او به نظر می رسد خودسرانه و نه واقعا روشنگری. محدوده خیالی داستان مونروس محدود است و این ثابت می کند که فضیلت خود را به عنوان آنها موفق به اجتناب از آنچه که اغلب برای اعمال ناراحت کننده از ventriloquism فرهنگی است.

مشاهده لینک اصلی
حمایت شده توسط مونرو یک لحظه وجود داشت که رماننویسها واقعا با آن کنار بیایند، اما بعد از یک شکست کوچک، سه اثر بعدی مجذوب جادویی شدند. Tykkäsin.

مشاهده لینک اصلی
من نمی توانم با داستان کوتاهی صحبت کنم، بنابراین ابتدا مراقب بودم، اما من در حال گریستن و ناخوشایند بودم! رونمایی از 8 داستان کوتاه است که همه با انواع مختلف عشق و خیانت در کانادا مقابله می کنند. من معمولا برای خواندن کتابهایی درباره عشق عادت ندارم، اما آلیس مانورو اساسا درباره انسان بودن می نویسد، دور از مجموعه ای از داستان های عشق عاشقانه (و نه چیزی که در مورد آن چیزی اشتباه است)! این داستان ها عمیق ترین قسمت های عشق عاشقانه، عشق خانوادگی، خیانت و عشق ورزیدن را در میان دیگران کشف می کند. در معرفی جاناتان فرانزن (که بعدا در مورد اسپویلرها خواندهام - هیچی وجود ندارد که شما بخواهید این را بخوانید) او توانایی مونروس را برای ضبط یک کل زندگی در عرض 50 صفحه یا کمتر، و آن را مرده است. هیچ کلمه ای هدر نمی رود و با این حال او به قلب موضوع می رسد به طوری که باعث می شود شما احساس می کنید که شما شخصا به خوبی متوجه شخصیت ها ... برای من در این مجموعه برجسته بود فرار، Trespasses، و کلاهبرداری. در مورد طرح های داستان کوتاه، بدون دادن همه چیز، نمی توان گفت خیلی زیاد است، بنابراین فقط باید آن را بخوانید و در مورد اینکه چطور فنجان چای شما را شگفت زده می کنید.

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب گریزپا


#ادبیات کانادا - #ادبیات اقتباسی - #جایزه نوبل ادبیات - #جایزه ی گیلر اسکاتیا بانک - #جایزه ی راجرز رایترز تراست - #داستان عاشقانه - #ادبیات داستانی - #ادبیات معاصر - #داستان درام - #دهه 2000 میلادی - #پرافتخارترین کتاب ها - #داستان کوتاه - #انتشارات افق - #آلیس مونرو - #شقایق قندهاری
#انتشارات افق - #آلیس مونرو - #شقایق قندهاری
کتاب های مرتبط با - کتاب گریزپا


 کتاب مزایای منزوی بودن
 کتاب پیرامون اسارت بشری
 کتاب دختری با گوشواره مروارید
 کتاب سال مرگ ریکاردو ریش
 کتاب سلام بر غم
 کتاب دشمنان (یک داستان عاشقانه)