کتاب ویلای دلگیر

اثر پاتریک مودیانو از انتشارات نشر چشمه - مترجم: حسین سلیمانی نژاد-عاشقانه ها

یک تابستان دهه‌ی شصت. یکی از شهرستان‌های فرانسه، کنار دریاچه، نزدیک سویس. ویکتور کمارا، راوی داستان، پسر هجده ساله و بی‌ملیتی است که به‌خاطر مبارزه با ترس (ترس از جنگ؟ از فاجعه‌ای بزرگ؟ از دنیای بیرون؟) و ناامنی و تهدیدی که پیرامونش حس می‌کند، در این شهرِ آب‌گرم مخفی می‌شود. آن‌جا با شخصیت‌های مرموزی آَشنا می‌شود، از جمله دکتری که اسم خودش را «ملکه‌آسترید» گذاشته… و خصوصا ایون، با سگ آلمانی‌اش… او می‌کوشد منظره‌ها، لحظات فرّار و فضای گذشته‌ی دور را دوباره زنده کند. ولی انگار از پشت شیشه‌ی یک قطار، همه‌چیز پشت‌سر هم می‌آیند و می‌روند، طوری که دیگر چیزی جز یک سراب و چشم‌انداز تصنعی باقی نمی‌ماند. انسان بی‌ریشه‌ای در جست‌وجوی زمانی که از دست رفته و جوانی‌‌ای که گذشته.


خرید کتاب ویلای دلگیر
جستجوی کتاب ویلای دلگیر در گودریدز

معرفی کتاب ویلای دلگیر از نگاه کاربران
در میان تعطیلات تابستانی، نمی توانم شهرستان را ترک کنم، ترجمه روسی زیبای ویلا تریست را خواندم و آن را زیبایی یافتم. دومین رمان من مدیان است و اولین تصور من از او را به عنوان یک نویسنده شناور درست در مرز با داستان های علمی بالا و کیتچی تقویت می کند، اما موفق به مدیریت آن می شود که در سمت روشن باقی بماند. Modiano به یکی از نویسندگان مورد علاقه من تبدیل شده است. اگرچه ممکن است به عنوان بسیاری از رمان ها مانند رمان های هزن مانند بسیاری دیگر نباشم، هنوز هم می دانم که لحظات زندگی ام را پیدا خواهم کرد، زمانی که می خواهم بخشی از مادیانو بخوانم. این رمان چیزی بود که من در مدیاگو داشتم. بی وقفه غمگین و ماندانچولی، پر از خاطرات و احساسات زمان عبور و به طوری شگفت آور سینمایی است. در تخیل من الگوهایی از سینما قدیمی اروپائی سالهای 60 را به دست آورد، چیزی شبیه میکل آنجلو آنتونیونی یا فرانکوئیس تروفو. به طور خلاصه، ویلا تریستا رمان بسیار ویژه ای است که نویسنده بسیار خاصی دارد

مشاهده لینک اصلی
بیشتر از Modianos کار می کند که من بخوانم، بیشتر از آنها قدردانی می کنم. او چنین سبک منحصر به فردی دارد. آن بسیار فراموش نشدنی است، و اگر این یک قطعه موسیقی بود، آن را در یک کلید بسیار جزئی نوشته شده است. جالب است که کشف کنید که قهرمانانش به طرز قابل توجهی از کتاب تا کتاب شبیه هستند - یک مرد جوان تنهایی و از دست رفته با پدر دور و مرموز، شاید مرده یا زنده. یا شاید شخصیت اصلی آن باشد؟ من مشتاقانه منتظر خواندن کتاب های دیگرم.

مشاهده لینک اصلی
خوب، بنابراین من واقعا اصلا واقعی برای این بررسی ندارم. من احساس می کنم که شما نیاز دارید که یک رمان پاتریک مادیانو را بخوانید، ترجیحا در یک کافه کوچک در یک روز تابستان بارانی. این چطور تمام کتابهایش به من مربوط می شود؟ به هر حال، من این کار را نکردم، و من احساس می کنم تجربه کلی من بهتر شده بود اگر من داشته ام. اما من فکر می کنم این نیز فقط بسیار غیر قابل علاج است؟ در مقایسه با دیگران که Ive خوانده شده، مهربان آن.

مشاهده لینک اصلی
متفاوت، شکوهمند. زندانی زیادی Peina © à پیدا کردن این کتاب در رومانی، بنابراین من © او در فرانسه انداخت و نتیجه را جبران © à © بازی بود. این یکی از رمان های مورد علاقه من نوشته شده توسط Modiano است. این نیز یکی از شفاف ترین است. فریب روشن است، گذشته - کسی نمی تواند تار شود (اما به صراحت گفته می شود). کمک زیادی کرده است. کار بزرگ در نوستالژی و limpossibilità © از بازگشت ابدی. 4،7 / 5

مشاهده لینک اصلی
یک کتاب کوچک زیبا مانند ورود به حافظه رمانتیک مبهم است. من به دنبال یک ساحل خواندن با برخی از کیفیت و بر این رمان یادآور فیتز جرالد است. تنها آرزو من آن بود که دیگر فاصله اش از شخصیت ها و سوالات بدون پاسخ به سبک بسیار فرانسوی اش اضافه شود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب ویلای دلگیر


 کتاب و بعد
 کتاب تلفن ثابت
 کتاب شفق
 کتاب دختر پرتقالی
 کتاب دزیره
 کتاب دختر جوان و همسر خیالیش