کتاب فرشته سکوت کرد

اثر هاینریش بل از انتشارات نشر نون - مترجم: سعید فرهودی-عاشقانه ها

ترجمه فارسی رمان «فرشته سکوت کرد» نوشته‌ی هاینریش بل، نویسنده‌ی آلمانی برنده‌ی جایزه‌ی نوبل، توسط «سعید فرهودی» در نشر نون منتشر شده است. این رمان که درحقیقت اولین رمان هاینریش بل به شمار می‌آید، در سال‌های ۵۱-۱۹۴۹ نوشته شده است. داستان این اثر در هشتم ماه مه ۱۹۴۵ - روز تسلیم آلمان- آغاز شده و تا مرکز ویرانه‌های یک شهر بزرگ به پیش می‌رود... این کتاب هم‌چون سرچشمه‌ای نیرومند خاطرات بل را نمایان می‌سازد. او در این رمان هستی انسان را در نقطه‌ی‌ صفر نشان می‌دهد؛ یک سرباز جعلی و گریخته از جنگ به شهر بمباران‌شده‌ی‌ خویش بازمی‌گردد، برای جستن نان، برای یافتن سرپناه و برای دیدن انسان. این داستان عشقی با سکوت نسل بازگشته به وطن کاملا هماهنگی داشت، نسلی که خوب می‌دانست در این دنیای وانفسا میهنی وجود ندارد و این کشف او بود. این اثر چیزی است شبیه به «فاوست» با برخورداری از جذابیت توصیفی خوب.
ترجمه این کتاب نامزد کتاب سال در سال 1394 شده است.


خرید کتاب فرشته سکوت کرد
جستجوی کتاب فرشته سکوت کرد در گودریدز

معرفی کتاب فرشته سکوت کرد از نگاه کاربران
یک داستان مضحک و خیره کننده (ظاهرا علامت تجاری بیلیس از روز اول) درست بعد از سرنگونی در آلمان پس از جنگ قرار دارد. در حالی که این یکی از اولین رمان های بولز است، کیفیت در حال حاضر از بین رفته است، حتی اگر این کتاب فاقد طرح فریبنده ای باشد. تقلید از نحوه توصیف کردن آثار، آشفتگی، گرسنگی و ناامیدی را کمی ناخوشایند احساس می کند، اما حقیقت این است که بیلی نابغه در تجسم اختلال کامل این روزهای اول مه 1945 می باشد. ممکن است بیمار به نظر می رسد که بخش مورد علاقه چنین کتاب افسرده، اما من واقعا بخشی از آن را دوست داشتم که رجینا در تلاش برای پاکسازی اتاق خود در خرابکاری که قرار بود خانه اش باشد، با نبرد گمشده علیه خاک مبارزه می کرد. مرگ الیزابت، خونریزی خونین و حرص و طعم انسانی آنهایی که پشت سر گذاشت نیز شگفت انگیز بود. من می توانم آلمان جنگ خسته را درک کنم که نمیخواهم در این نوع داستان با آنکه بله سعی کرد آن را در دهه 50 میلادی کند. اما حتی پس از آن، کیفیت باید واضح باشد. به هر حال، من آن را دوست دارم

مشاهده لینک اصلی
این کتاب به من یادآور بسیاری از Erich Remarques زمان عشق و زمان مرگ است. من واقعا متعجب شدم که خوشبختانه پایان یافت.این داستان به طرز قابل توجهی ساده و در عین حال زیبا از زندگی یک سرباز پیشین و عاشقش در آلمان پس از جنگ و ترس های آنها و رویاهای آنها، بیگانگی اجتماعی آنها و عدم توانایی در جذب آنها دنیای جدید. با وجودی که تقریبا غیرممکن است که ارتباط تلفات جنگ در هنگام زندگی در یک کشور توسعه یافته به طرز شگفتآور پایدار، تاثیر گذار باشد تا رمان پیدا کند که می تواند چنین احساس همدلی را در خواننده به وجود آورد که ممکن است آنها را به زندگی شخصیت ها متصل کند.

مشاهده لینک اصلی
این یک کتاب جالب درباره زندگی در آلمان پس از جنگ جهانی دوم است. زندگی برای کسانی که جان سالم به در بردند، بسیار دشوار بود. خانه های آنها نابود شده یا به شدت آسیب دیده اند. غذا کمیاب بود؛ سربازان آلمانی نمی دانستند چه باید بکنند. باید زمان وحشتناکی باشد. آن را به آرامی در حال حرکت است و برخی از قطعات خسته کننده هستند، اما از جزئیات آن زمان قدردانی می کنم؛ زیرا واقعا در مورد آنچه زندگی برای مردم در آلمان زندگی می کرد فکر می کردم. دو چیز وجود داشت که من در مورد کتابی که امتیاز کم آن را به دست آوردم، وجود ندارد - نویسنده (مترجم) نام خدا را بیهوده استفاده کرده است و واقعا نتیجه ای نداشت. داستان آن - داستان را تمام کنید!

مشاهده لینک اصلی
این رمان کوتاه کوتاه فوق العاده از برنده جایزه نوبل هانریش بول در بیش از 40 سال در آلمان سرکوب شده است، زیرا به پایان عمر جنگ جهانی دوم حقیقت تلخ زندگی در آلمان می گوید. اگر چه یک کتاب اولیه در حرفه بولز، این داستان یک سرباز جوان که از طریق ویرانه و قلمرو انسان از کلن در سال 1945 راه خود را در پروسه نامطلوب، اما نفس نفس می گوید. خودخواهی و فساد بی فکری و نیز لحظات مهربانی و سخاوت در داستان هانس اسنیتزلر بافته می شود. او احساس می کند که سخت و غول پیکر است، اما هنوز هم می تواند به زیبایی واکنش نشان دهد (حتی زمانی که آسیب دیده) و از سوی وحشیگری غیرمنتظره شوکه می شود. این یک رمان است که مزه و مبهوت است.

مشاهده لینک اصلی
بازگرداندن از جنگ به یک شهر خرد شده و جنگی، سرباز که برای اولین بار یک راهبه روبرو می شود، به دنبال فرو گومپرتز، در سفر یکنواخت، به عنوان یک خزنده با جنگ، گرسنگی پایان ناپذیر، که خود را تبدیل به یک عاشقانه کار کردن برای تعمیر آسیب وارده در پروسس شعر تماشای همه چیز را از بین می برد با دین به عنوان یک تمدید بی تفاوت نسبت به هر چیز دیگری در سنت بیان عرفانی آلمانی در مشخصات شخصیت های زمین.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب فرشته سکوت کرد


 کتاب بازمانده ی روز
 کتاب اسیر خشکی
 کتاب عشق با زمستان می آید
 کتاب و کسی نماند جز ما
 کتاب دختری در تعقیب ماه
 کتاب سرپناه بارانی