کتاب سکوت دریا

اثر ورکور از انتشارات ماهی - مترجم: ژرژ پطروسی-عاشقانه ها

سکوت دریا شرح رویارویی پیرمردی فرانسوی و دختر برادرش با افسری آلمانی است که خانه و مزرعه‌ی وی را اشغال کرده است. این دو تصمیم می‌گیرند برای مبارزه با افسر اشغالگر آلمانی سکوت اختیار کرده و هیچ صحبتی با او نکنند. سکوت دریا را نخستین بار انتشارات زیرزمینی نیمه‌شب در فرانسه‌ی اشغالی (سال ۱۹۴۲) منتشر کرد و این کتاب، که ماندگارترین و مشهورترین اثر ورکور نیز به شمار می‌آید، بلافاصله بدل به نماد مقاومت فرانسویان در برابر اشغالگران نازی شد. این رمان سرشار از احساس و وقار و درد و امید است؛ ویژگی‌هایی که مردم فرانسه در دوران اشغال به دست حکومت آلمان نازی به آن‌ها متصف بودند. ژان پیر ملویل نیز در سال ۱۹۴۸ بر اساس سکوت دریا فیلمی ساخت که بر شهرت این کتاب افزود.


خرید کتاب سکوت دریا
جستجوی کتاب سکوت دریا در گودریدز

معرفی کتاب سکوت دریا از نگاه کاربران
من نمیدانم چطور این کتاب را در نظر بگیرم با وجود اینکه کوتاه بود، خیلی مهربان بود.

مشاهده لینک اصلی
پس از تماشای سازگاری فیلم ملودی باورنکردنی این کار، من مجبور شدم از یک نسخه برای خواندن برای خودم استفاده کنم. فیلمنامه به نظر می رسید که شما می توانید با آن سازگاری داشته باشید، اما خواندن هنوز بسیار ارزشمند است. این داستان یک اعتراض خاموش نیروهای اشغالگر در سال 1940، فرانسه بیشتر از بشریت است تا تقریبا هر چیزی که پیش از این خوانده ام. جایی که بیشتر نوشته های جنگی در مورد جنایات و فساد طبیعت بشر از طریق تجربیات جنگ و درگیری متمرکز است، این قطعه به جای اعتقادات و توهمات کسانی که شایعه جنگ را می فهمد و سرانجام سرزنش می کنند و در نهایت غرق می شوند به نفرت ساده. با تنها سه کاراکتر، این کتابچه مدیریت تصاویر بی نظیر صادقانه از افرادی که در زندگی ما در معرض خطر و عاشقانه هستند را نشان می دهد اما هیچ وقت در داستان های جنگ پیدا نکرده اند. من متوجه شدم که این در اصل به عنوان یک محدوده ناشناس در پاریس اشغال شده است. اما من نمی توانم باور کنم که هنوز هم به عنوان یک رمان در مورد آن فقط 30 صفحه طول می کشد. این مقدار زیادی از زمین را پوشش می دهد، اما رمان می تواند توصیف کافی سخاوتمندانه باشد.

مشاهده لینک اصلی
بسیاری از Vercors کتاب کوچک را یکی از بهترین ادبیات برای خارج شدن از جنگ جهانی دوم فرانسه می دانند. ممکن است استدلال کند که آیا این یک داستان کوتاه، رمانتیک و یا رمان است که به دلیل کوتاهی آن است. می توانم بگویم که پیچیدگی موضوع آن باعث می شود که حداقل یک رمان باشد. من ممکن است اضافه کنم که سکوت دریایی برای کسانی که مایل به مطالعه دیدگاه فرانسوی غیر ویچی در طول جنگ جهانی دوم هستند خواندن ضروری است. انتشار آن در زیرزمین تنها یک داستان پس زمینه شگفت انگیز است که در نظرات مقدماتی بسیار خوب است. همچنین مهم است که درک کنیم که چگونه روشنفکران فرانسوی خود را دیدند و چگونه در دوران جنگ جهانی دوم با سایر نقاط جهان مرتبط بودند. Vercors از استعاره زیبایی و عارف استفاده می کند تا ارتباط بین آلمانی ها و فرانسوی ها را برجسته کند. واکنش فرانسوی به آلمانی ها اساسا یکی از آنها نادیده گرفتن بود، مثل اینکه آنها نامرئی بودند. فرانسوی هرگز یک مکالمه را آغاز نخواهد کرد، و آنهایی که توسط آلمانی ها شروع به سکوت کردند. Vercors عواقب یک افسر آلمانی که آهنگساز، عاشق هنر و طرفدار هر چیزی از فرانسه است، را معرفی می کند. مناقشه زمانی رخ میدهد که ما مزایایی را که وی از این رابطه جدید آلمانی / فرانسه پیدا کرده است، بررسی کنیم. او این را یک @ @ ازدواج می داند و آنها را با هدف واقعی واقعی آلمان مقایسه می کند. عنصر عاشقانه غیر منتظره را اضافه کنید و داستان بسیار غنی و دلپذیر داشته باشید.

مشاهده لینک اصلی
Vercors نوشت: رمان سکوت دریای در سال 1942 را نوشت و کپی های کوچک کتاب را در مورد فرانسه که اشغال آلمان ها با چتر نجات بود، منتشر کرد. داستان درباره مقاومت ساکتی یک فرانسوی و برادرزاده اش به یک افسر آلمانی که خانه اش را اشغال می کند، می گوید. دو نفر فرانسوی، در حالی که مهمان نوازی و مهربانی به سرباز ارائه می کنند، به طور جدی از صحبت کردن تنها با یک کلمه در حضور او مخالفت می کنند. داستان نه تنها احساس مقاومت و سرسختی nellanimo از بازیکنان فرانسوی بیدار، بلکه تاکید بر اهمیت توافق مسالمت آمیز و برادرانه با آلمان است. پس از هر جنگ و هر درگیری ها در â € € œbuoniâ و â € € œcattiviâ از هر دو طرف، و همچنین کتاب های باور نکردنی eroi.Un هستند.

مشاهده لینک اصلی
@ سکوت دریایی @. در نظر گرفته شده یکی از مهم ترین کتاب های منتشر شده در زیر زمین توسط مقاومت فرانسه در طول جنگ جهانی دوم منتشر شده است. یک داستان واقعا - بسیار کوتاه - اما نسخه من نیز مقدمه تاریخی و همچنین یک مقدمه ادبی، که خواندن مهم برای زمینه تاریخی و همچنین برخی از بحث و نمادین کتاب است. مقاومت با سکوت یک خانوار که توسط یک افسر آلمانی اشغال شده، حاضر به تایید حضور او به عنوان یک نوع عدم همکاری نیستند. با این وجود، آنها عمیقا به یکدیگر متکی هستند. در نهایت، حتی این @ good German @ که دوست دارد فرانسه و امیدوار به اتحاد آلمان و فرانسه و اروپائی بزرگتر است، نمیتواند در برابر آنچه که خودش به عنوان شخصیت ذاتی آلمان میبیند مقاومت کند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب سکوت دریا


 کتاب همیشه با من بمان
 کتاب شرلی
 کتاب غرور و تعصب
 کتاب تنها آرزویم برای کریسمس
 کتاب عشق با حروف کوچک
 کتاب عشق ورای ایمان