کتاب جستارهایی در باب عشق

اثر آلن دوباتن از انتشارات نیلوفر - مترجم: گلی امامی-عاشقانه ها

الیاس کانتی می‌گوید: «دیدن ورای آدم‌ها آسان است، ولی ما را به‌جایی نمی‌رساند.» به عبارت دیگر چه آسان و چه بی‌فایده در افراد عیب می‌یابیم. آیا وقتی عاشق می‌شویم بعضا به این دلیل نیست که، حتی به بهای کوری خودمان در این فرایند و آن لحظه خواستیم، دیدن ورای آدم‌ها را نفی کنیم؟ اگر بدبینی و عشق دو گزینه متقابل باشند، آیا عاشق شدن ما به این دلیل نیست که می‌خواهیم از موضع ضعف بدبینی، نجات یابیم؟ آیا در هر عشق «در نگاه اول» نوعی گزافه‌پردازی نسبت به خصوصیات معشوق وجود ندارد؟ نوعی گزافه‌پردازی که ما را از منفی‌نگری معمول‌مان منفک می‌کند و تمرکز و نیرویمان را معطوف کسی می‌کند که چنان باورش داریم که هرگز حتی خود را چنین باور نداشتیم.


خرید کتاب جستارهایی در باب عشق
جستجوی کتاب جستارهایی در باب عشق در گودریدز

معرفی کتاب جستارهایی در باب عشق از نگاه کاربران
فصل نخست کتابو خوندم و بعد به خاطرِ یه بیماریِ وسواس، یه نگاه سرسری به متن انگلیسیِ همون فصل اول هم انداختم، و حتی توی همون نگاه سرسری، مترجم خیلی خیلی خیلی غلط داشت! واقعاً نظرم نسبت به گلی امامی و ترجمهٔ کتاب برگشت...

مشاهده لینک اصلی
نگاهی به یک رابطه از شروع تا پایان
فکر میکنم کتاب کاربدی ای بود و حتی بیشتر از یکبار هم میشه خوندش، واقع بینانه و ریزبینانه به یک رابطه و فراز و نشیب هاش نگاه کرده ولی مشکل اینجاست در نهایت به نتیجه خاصی هم نرسیده، اینکه چرا روابط پر شور پایان تراژدیک دارن، چرا عاشق میشیم و چرا دست از عشق میکشیم،خیانت میبینم و در حد مرگ زجر میکشیم.
فکر میکنم جواب قاطعی هم برای هیچکدوم از این سوال ها وجود نداره، در نهایت خطر میکنیم، عاشق میشیم، ضربه میخوریم و ....
به هر حال خوندن کتابی با نثر روان نویسنده ونقل قول ها و تفسیر های جالبش لذت بخش و کاربردی بود.

مشاهده لینک اصلی
در عشق توسط آلن د بوتون در عشق داستان داستان راوی است که عشق زندگی او، چوپان، در هواپیما و رابطه آنها را دنبال می کند. پر از بینش و جزئیات در مورد عشق، در عشق قطعا میانگین داستان عشق نیست. د بوتون بین مشخصه عشق راوی به Chloe و داستانش، و دیدگاه خود در مورد عشق، به عقب و جلو حرکت می کند. من عاشق این کتاب هستم. به نظر می رسد که در هر پاراگراف یک نقل قول جدید و تحسین کننده وجود دارد. De Botton بسیار غنی با اصطلاحات و انتخاب کلمه است. او می گوید، به جای اینکه بگوییم که \"زمانی که کسی تماس نمی گیرد، صدمه دیده است\"، تلفن می گوید: \"تلفن به ابزار شکنجه در دست شیطانی معشوقه هایی است که 22 ساله نیستند.\" IA € ™ متر به طور کامل توسط پیچیدگی اظهارات او دمیده شده است. تنها ناکامی این کتاب، زبان غنی است. این باعث می شود آن را تا حدودی دشوار بخوانید آن را از زمان لحظه ای. باید وقت خود را صرف نشستن کنید و آنچه را که دات Boton برای کشف معنی نوشته شده است، بازتاب می دهد. آن را از طریق صفحات خسته کننده از طریق صفحات بدون جذب محتوای می شود. به نظر می رسد که این واژه ها به جای توضیح شگفت انگیز از عشق به نظر می رسد که شاهکار جی بیبر است. من این کتاب را به افرادی توصیه می کنم که از زبان و خواندن بدون حواس پرتی لذت می برند. قطعا یک ذهنیت خاص برای لذت بردن از این رمان می گیرد. تقریبا غیرممکن است که در حالی که در ذهن یک \"همه\" من قطعا این کتاب را از آن لذت می برم و آن را به من در مورد گزینه های زندگی آینده من درک می کنم.

مشاهده لینک اصلی
@ چیزی در این دنیا نیست، بلکه عاشقانه دیوانه است ...Mary OliverOn عشق به نوعی موجب شد نسخه ی بسیار دقیق تر Sophies World - آموزش فلسفی تحت پوشش یک رمان خوب نوشته شده است. همانطور که راوی در موارد خاص تصدیق می کند، در حالی که عاشق احساس منحصر به فرد در سراسر جهان را دارد، عشق در واقع تجربه ی جهانی ترین است و هدف روایت قطعا برای بررسی جهانی بودن تجربه است، در حالیکه نقاط او در یک داستان خاص . قوس طویل در واقع باعث می شود که استدلال هایش بیشتر در دسترس باشد، هرچند شاید کمتر انعطاف پذیر باشد (از آنجاییکه در یک استدلال صرفا فلسفی از دیدگاه ساخته می شود). ساختار کتاب (از جمله شماره هر فصل)، علائق بی وقفه به فرهنگ، فلسفه، تاریخ و غیره، و صدای راویان (آیا او واقعا بی نام است در سراسر؟) همه به خواندن لذت بخش و همدلی با شخصیت اصلی نامشخص کمک می کند. یکی از نکات ناگواری که در این کتاب وجود دارد این است که شاید نکته این است که راوی به طور عجیب و غریب به عشق احتیاج دارد و هیچ معنائی از محدودیت عقلانی ندارد (که برای چنین متفکر @ مشتاق به نظر می رسد). البته همه ما موضوع اینmadness،فلسفه عشق بالغ است با آگاهی فعال از خوب و بد در هر فرد مشخص شده است. این پر از محرک است، آن را در برابر ایده آل سازی، آن را آزاد از حسادت، masochism یا وسواس، این نوع دوستی با بعد جنسی، دلپذیر، صلح آمیز و متقابل است. @

مشاهده لینک اصلی
اخبار مرگ چهار مرد جوان، یک زن زیبا و شوهرش تا زمانی که شرایط قرارداد برابر یا برابر شرایط قرارداد باشد، CA¡i chuya »‡ N tA¬nh A» Ÿ ¢ Ã،  Y فوق العاده اقتصادی siAªu A'ia »ƒn nhaº¡t ورز: 2 Ä'á» © یک trAªn ZA »rAe¡i قدیمی من» ' من عاشقت هستم، تو را دوست دارم، به خاطر جوان و زیبا و جوان و زیبا. من می خواهم به ساحل بروم، بنابراین می توانم به ساحل بروم. دین دیگر \"مارتا\" نامیده می شود، زیرا مارتین در ماندگاری است. ‡ m جنسیت، جنس، جنس، جنس، جنس، جنس، یک مرد جوان و یک مرد جوان همان مردی به نام یک مرد است. او فاحشه است. او مردی است که به یک مرد - زن - کودک - پسر - دختر - پسر تبدیل می شود. من می خواهم زندگی ام را تغییر دهم، مادر من، مادر من و دخترم. متر برای زنان من، به عنوان یک بچه، رومئو و جولیت یا جک \u0026 amp؛ گل رز من یک ناب هستم، بنابراین می خواهم بگویم عمیق \u0026 amp؛ لمس کرد من عاشقت هستم، قلبم را شکستم و قلبم را شکستم. اطمینان حاصل کنید که شما خوب و خوب هستید. شما ممکن است قادر به آن را ندارید.

مشاهده لینک اصلی
من به طور کامل با شخصیت اصلی که به لحاظ فلسفی و روان شناختی کمی اندیشیده و دائما احساسات خود، دوست دخترش و رابطه آنها را از طریق ادبیات و ایده ها به طور مداوم تحلیل می کنم، شناسایی شدم. نمودار گاه به گاه یا تصویری که به وسط یکی از افکار او پرتاب شد، یک لمس خوب بود؛ من درک می کنم که امتحان و علمی چیزی را به طور کامل به عنوان عشق ممنوع می نامم، فقط برای سعی و تلاش در مورد آن و شاید اجتناب از پرتاب شدن. من امیدوار بودم که پایان دیگری باقی بماند، اما بعد از خواندن کتاب های بعدی من فکر می کنم که من در نهایت قادر به پذیرش آن برای آن چیزی هستم. با این حال، احتمالا یک کتاب بهتر برای خواندن پس از انفجار از درون یا آغاز رابطه است. من هم آن را برای افراد تک توصیه می کنم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جستارهایی در باب عشق


 کتاب عروس بیستم
 کتاب چگونه زمان را متوقف کنیم
 کتاب بابا لنگ دراز
 کتاب اکسیر عشق
 کتاب پرنده خارزار
 کتاب پروفسور